Praleisti ir pereiti prie pagrindinio turinio

Pažintis ir veiklos su lėlėmis




Veiklos su lėlėmis 

Mūsų lėles: Aretę ir Etaną vaikai priėmė su smalsumu, šiek tiek drovėdamiesi. Įdėmiai išklausė jų istorijų, mielai pasakojo apie save ir draugiškai priėmė į savo draugų ratą.

Išklausę Aretės istoriją vaikai patarė kaip įveikti pyktį, vaikai žaidė žaidimą „Šviesoforas“, kuris mokė vaikus ir Aretę, supykus sustoti ir pagalvoti prieš kažkada darant ar sakant, kai esi labai piktas. Mokėme Aretę išleisti pyktį taip, kad neužgautų kitų, su vaikais mokėmės kvėpuoti, pūtėme balionus ir juos išleidome, taip išleisdami pyktį gražiai, kad jis nesprogtų kaip balionas.

Lėlės Etano istoriją mokė mus gražaus elgesio su vaikais, kurie yra kitokie. Su vaikais dėliojame korteles ir kūrėme istorijas, kalbėjome, kad reikia draugui padėti, o nesijuokti. Bandėme suprasti kaip kitas žmogus jaučiasi, kai iš jo juokiasi, ką galėtume pakeisti savo elgesyje, kad Etanas pasijustų geriau. Žiūrėjome filmuką, kuris priminė, kad kiekvienas yra svarbus ir niekada nereikia pasiduoti ir padėti vienas kitam.

https://www.facebook.com/psichologijosnamai/videos/2144138198996477/?t=8

Veiklos su lėlėmis padeda ugdyti vaikų socialinius įgūdžius, padeda prakalbinti vaikus, kurie nedrįsta pasakyti kaip jaučiasi, nerimauja. Padėdami lėliai kartu vaikai randa atsakymus į savo klausimus, išmoksta bendrauti ir bendradarbiauti.





Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

AŠ NEABEJINGAS, O TU?

Mūsų projekto tikslas mokyti ir mokytis priimti kitą, elgtis pagarbiais su kitais ir priimti kitą tokį, koks jis yra, todėl prisijungėme prie renginio "Aš neabejingas, o tu?", kuris skirtas paminėti Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Ji minima gruodžio 3 dieną. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu būtų organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Daugiau apie renginį galima paskaityti čia: https://www.ku.lt/svmf/as-neabejingas-o-tu/ https://www.youtube.com/watch?v=1V4QQbZ3wzM&feature=youtu.be Projekto partneriai taip pat paminėjo šią dieną: https://www.iccertaldo.edu.it/gallerie/galleria-video/35-infanzia-stur

AUGAME KARTU SU AUGALAIS

Išmokti rūpintis mažesniu už save ir svarbu ugdant empatiją. Augalo auginimas skatina vaikus rūpintis ir jaustis atsakingais, būti kantriems, skatina smalsumą. Sodinome augalus, stebėjome jų  augimą nuo sėklos, rūpinomės jais ir dalinomės akimirkomis su draugais. Augalus kartu augino Erasmus+ projekto FRATS partneriai. Dalinamės akimirkomis.  

PROJEKTAS "OURDOOR CLASSROOM DAY"

 Vaikų mokymasis gali vykti lauke, tai nuostabi patirtis vaikams. Gamta – natūrali aplinka, skatinanti vaiko smalsumą, čia jie gali kurti, fantazuoti bei atskleisti save. Veikla natūralioje aplinkoje gerina vaikų emocinę savijautą, suteikia džiaugsmo, atsipalaidavimą, pratina draugiškai bendrauti su gamta, pažinti ją. Veikla lauke yra procesas, kai vaikai gali laisvai kurti, naudodamiesi įvairia gamtine medžiaga ir džiaugtis aplinka, eksperimentuoti ir tyrinėti. Mūsų ir partnerių akimirkos: https://www.youtube.com/watch?v=wEUvLNQFiwU&feature=emb_logo https://www.youtube.com/watch?v=Z4IuMzaiysk&feature=youtu.be https://youtu.be/FS9Qjm3jkII  https://outdoorclassroomday.com/